Pepe Jeans stworzyło buty oczyszczające powietrze

Marka Pepe Jeans przedstawia No.22 – przyjazne środowisku buty na sezon jesień-zima 2019. Każdy egzemplarz obuwia został pokryty przezroczystą warstwą tlenku tytanu TiO2, który pod wpływem promieniowania UVA eliminuje 80% szkodliwych tlenków azotu znajdujących się w powietrzu.

Marka Pepe Jeans przedstawia nowe buty, które udowadniają, że moda przyjazna środowisku jest zarówno stylowa, jak i łatwa w użytkowaniu. Obuwie o nazwie No.22, wykorzystując innowacyjną i potwierdzoną naukowo technologię, oczyszczają powietrze podczas ich noszenia.

Jak to dokładnie działa? Otóż każdy egzemplarz butów został pokryty przezroczystą warstwą tlenku tytanu TiO2, który pod wpływem promieniowania UVA eliminuje 80% szkodliwych tlenków azotu w powietrzu – te bowiem produkowane są przez elektrownie, samochody oraz piece w naszych domach, a ich obecność obniża jakość powietrza, którym oddychamy i przyczynia się do efektu cieplarnianego. Buty No.22 jednocześnie więc oczyszczają atmosferę i chronią nasze stopy.

Nowe sneakersy marki Pepe Jeans pozwalają ubierać się zgodnie z trendami nowego sezonu i jednocześnie prowadzić ekologiczny styl życia. To stanowczy krok w stronę mody przyjaznej środowisku.

Model No.22 w wersji damskiej kosztuje 368 zł, a w wersji męskiej – 389 zł.

Poprzedni artykuł

8 filmów dokumentalnych o naszej planecie, które trzeba zobaczyć

Następny artykuł

Gdzie pić kawę bez szkody dla środowiska? Oto najbardziej ekologiczne kawiarnie w Polsce

Ostatnie z kategorii