Google kupiło bardzo dużo energii odnawialnej – to dobry przykład dla innych

/

Zakupiony zestaw obejmuje 18 nowych umów na energię o łącznej mocy 1600 MW i zwiększa pakiet umów na energię wiatrową oraz słoneczną Google o ponad 40%, do 5500 MW. Odpowiada to pojemności aż miliona dachów wyposażonych w panele fotowoltaiczne.

Najnowsze umowy Google przyczynią się do rozwoju infrastruktury energetycznej, zainstalowania milionów nowych paneli słonecznych oraz setek turbin wiatrowych, które zostaną rozmieszczone na trzech kontynentach. Obecne 52 projekty Google związane z energią z zielonych źródeł to inwestycja ponad 7 miliardów dolarów w budowę nowych farm OZE i tysiące powiązanych z tym miejsc pracy.

Google twierdzi, że w momencie uruchomienia wszystkich projektów, ich potencjał energetyczne OZE będzie większy niż ilość energii, którą wytwarza całe miasto takie jak Waszyngton lub nawet całe kraje, jak na przykład Litwa czy Urugwaj.

Najnowsze 18 umów obejmuje inwestycje w Stanach Zjednoczonych, Chile i Europie. W USA Google kupiło energię z 720 MW farm słonecznych w Karolinie Północnej (155 MW), Karolinie Południowej (75 MW) i Teksasie (490 MW). W Ameryce Południowej dodano 125 MW energii odnawialnej do sieci zasilającej centrum danych w Chile. Prawie połowa (793 MW) nowych inwestycji w zakresie OZE będzie zlokalizowana w Europie: w Finlandii (255 MW), Szwecji (286 MW), Belgii (92 MW) i Danii (160 MW).

Żródło : Informacja prasowa

Poprzedni artykuł

Liczby samochodów elektrycznych na polskich drogach wzrosła o prawie 90%

Następny artykuł

Jak fabryka Volkswagena w Zwickau zmienia się w centrum produkcji aut elektrycznych

Ostatnie z kategorii